HAKKIMIZDA

ANATOYA

“Anatoya” Anadolu, kadın, çocuk ve şölen çağrışımlarının sentezinde bir marka. Çocuk kalabilenlerin özlemi.

Ahşap Oyuncak Atölyesinde masif ağaç ve doğal boyama teknikleri tercih ediliyor. Eğitim materyalleri, zekâ oyunları, geleneksel, kinetik ve robotik oyuncaklar üretiliyor. Çocuklar ve engellilere yönelik gelişim atölyeleri, etkinlik ve müze çalışmaları, festival ve yarışmalar planlanıyor.

Uluslararası Peluş Oyuncak Atölyesinde Konya giyim kuşamını yansıtan bebekler, tematik aksesuarlar, yerli ve geleneksel figürler, hayvan figürleri ve kukla tipi dolgu oyuncaklar üretiliyor. Artık malzemeler değerlendirilerek hazırlanan oyuncaklar, aynı zamanda dramatik etkinliklerde kullanılabiliyor. Peluş oyuncak grubunda; öğretici şemalarla bezenmiş oyun halıları, satranç halısı ve taşları gibi materyaller çocukların gelişim ve ihtiyaçlarına uygun tasarımlarla üretiliyor. Oyuncakların bir bölümü örgü tekniği ile bir bölümü kumaştan dikilerek yapılıyor. Örgü tekniği ile üretilen oyuncaklar; tüylenmeyen, doğal iplerden çalışılıyor. Dolgu oyuncaklar; peluş, polar, pazen ve pamuklu kumaşlardan üretilirken elyaf veya dokunsal özellikte bakteri üretmeyen malzemeler kullanılıyor.

Markamızın ürünleri S.S KOMEK Mesleki Eğitim Kültür ve Küçük Sanat Kooperatifi tarafından yapılmaktadır. Kursiyerler; yaptıkları ürünleri, KOMEK Sergi ve Satış Merkezleri (Kültür Park Sergi ve Satış Merkezi, Kalehan Ecdat Bahçesi Sergi ve Satış Merkezi) ve sitemiz sayesinde satışını gerçekleştirerek, maddi kazanç elde etmektedir. Kursiyerler; sadece kurs merkezlerinde değil, daha sonra evlerinden de sipariş alarak ev ekonomilerine katkı sağlamaya ve müşterilerimizin taleplerine cevap vermeye devam etmektedir.

S.S. KOMEK Mesleki Eğitim Kültür ve Küçük Sanat Kooperatifi
19.09.2013 tarihinde kurulan S.S KOMEK Kooperatifi unutulmaya yüz tutmuş sanatları canlandırmak,  atıl emeği ve hammadde kaynaklarını harekete geçirmek amacıyla atölyeler, sergi ve satış merkezleri açmıştır. Konya’daki sanayi başta olmak üzere çeşitli üniversite, dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak pazarlama departmanı güçlendirilmiştir. Tanıtım ve kapasite geliştirme hedefleri doğrultusunda kooperatifimiz; Konya İstihdam Fuarı, Sıfır Atık Programları, Ahilik Haftası Etkinlikleri, Türkiye Kooperatifler Fuarı gibi çeşitli sergi, çalıştay, sosyal etkinlik ve fuarlarda yer almaktadır.